Diegem roept Merelbeke terug.

Met overtuiging naar elke wedstrijd toegaan, niet te veel rekenen en rapen wat er waar dan ook te rapen valt, dat moet ongeveer de mindset zijn waarmee een team zich uit de degradatiezorgen knokt. Diegem Sport moest dit op bezoek bij concurrent KFC Merelbeke, dat in de jongste drie wedstrijden kon terugkijken op een fikse 9 op 9, zien om te zetten in resultaat.

De wedstrijd zelf bracht aan het licht dat beide teams qua kwaliteit niet ver uit elkaar liggen. Zij hielden elkaar bij aanvang in evenwicht en trokken, wijs of niet, geen van beide de gashendel helemaal open. Diegem bouwde in balbezit wel wat dominantie op maar de thuisploeg toonde bij elke balverovering een snelle voetballende omschakeling, verticaal en in één of twee tijden, link dus.

Evenwicht, weinig doelgevaar, en dus in stand gehouden toerentallen, een knapperend haardvuur in plaats van een laaiend inferno. Dan bepaalt het toeval hoe de nul van het scorebord verdwijnt. El Boutaibe schrok misschien nog het meest van het gelukje waarmee hij in balbezit kwam, een uittrap die met meer mazzel dan kunde via een hiel een assist werd, maar hij schoof hem binnen: 1-0.

Diegem probeerde het tij te keren en toen Babacan van zijn tegenstrever wegsnelde en in vrije baan naar het doel leek, werd hij achteraan op de hielen getrapt. Geen vrije trap, geen kaart, en natuurlijk ook geen VAR. Straks de eigen beelden even checken…

Neen, Diegem moest het in de tweede helft zien te rooien en gooide wat vers aanvallend bloed in. Dat loonde al snel na vijf minuten, een knappe voorzet van Emhandi en een al even overtuigde kopstoot van Moatassim brachten Diegem langszij.

Zo’n snelle reactie is een troefkaart die je op tafel gooit. Dan moet je de verwarring met wat extra schwung oppoken, maar ondanks een hoger tempo en veel wilskracht bleven grote doelkansen uit. En hoewel Diegem de aanvallende intenties nog opschroefde moest het ook uitkijken voor de fatale tegenstoot. Een voorzet-schot dat geen medemaat vond en een goeie voorzet met een kopkans die in tegenstelling tot het Diegemse doelpunt over ging werden het signaal om gaandeweg eieren voor het geld te kiezen.

Kijk, ook dit heet volwassen omgaan met de omstandigheden. Een zege voor Merelbeke en zij waren wellicht uit het zicht verdwenen met acht punten voorsprong. Dan liever de volgende opmerking: van de laatste vier in de stand neemt Diegem als enige ploeg een punt mee naar huis.

De weken van de waarheid komen eraan, daar moet iedereen van doordrongen zijn. Volgende zaterdag komt Lyra-Lierse naar het gemeentelijk Parkstadion (aftrap om 18.00 uur) en daarna volgen wedstrijden tegen Houtvenne, Dessel en Jong OHL. De Lierenaars zijn een geweldige herinnering van eind november ’25 toen Diegem erin slaagde om ginds een droge 0-1 mee te graaien. Natuurlijk zullen ze daar op revanche azen, maar goed, dat wordt sowieso een moeilijke maar ook uitdagende match om naar uit te kijken.

Eerst kunnen onze supporters nog een steuntje in de rug geven. Van vrijdagavond, over zaterdagavond tot zondagmiddag serveren onze talrijke medewerkers hun jaarlijkse mosseltjes aan onze welgekomen gasten.

WDB.

Foto’s – © Koen Merens

Uitslag

PloegGoals
Merelbeke1
Diegem1

Spelleiding

ScheidsrechterLijnrechters
Arthur SeynaeveChristophe Baillieul
Joachim Vercamer
  • Freddy 26/01/2026 at 22:13

    Toch ferm, dat verdient punt! En wat ik denk, olie drijft altijd boven ! Ik verklaar mij beter , Diegem gaat zich redden , altijd die wilskracht op de mat brengen en met de kwaliteiten die hebben , zeker……alleen , mag de bal een beetje meer , voor ons rollen !

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden.